Černé vdovy II.

Černé vdovy II.

TV seriál
2023

Adaptace druhé řady Černých vdov bude opět vycházet ze skandinávské verze, jak se nám již osvědčilo v řadě první - žánrové nastavení je pro českého diváka atraktivnější a určitě zábavnější. 

Začátek druhé řady zůstává v intencích řady první a hned v expozičním díle autoři překvapivě otočí děj – vdovy jsou opět v roli vražedkyň, opět řeší vztahy a opět se musí vypořádat s černým biznysem: 

Renata, Johana a Veronika uslyší výstřely před chatou. Nájemný vrah Sergej, kterého najal šéf kriminálky Písařík, právě zavraždil Renatina manžela Mirka a chystá se zabít i vdovy. Veronika ale své kamarádky zachrání, když vraha zabije lahví od šampaňského. Teď mají vdovy na krku dvě mrtvoly, a to ještě netuší, že  policejní vyšetřovatel Nekula už jede na místo činu.

Nekula vdovám oznámí, že majitelka Šunky i Písařík byli zatčeni, ženám tedy prý nehrozí žádné nebezpečí. 

Po pár týdnech jsou vdovy na pokraji existenční krize, budou muset propouštět své zaměstnance. Alex, který se přestěhoval do firmy Dragoun Trans a stará se o bezpečnostní systém, náhodou objeví “kouzelná” lízátka. Vdovy zjistí, že jde o lízátka vyráběné z modifikované marihuany a že je o ně na černém trhu velký zájem. Rázem mají svou situaci vyřešenou – objevily novou oblast podnikání a konečně si tak snad splní sen o vlastní nezávislosti.

Vdovám se začíná dařit v drogovém byznysu, ale policie právě našla dvě mrtvoly. Vzápětí se objeví nebezpečný Denis, který hledá svého bratra Sergeje a je odhodlaný pomstít jeho smrt. A k tomu Veroniku pronásleduje tajemný muž s vytetovanou rybou, pátrající po receptu na zázračný krém, který má lidstvu pomoci v boji proti stárnutí. A aby bylo všechno ještě složitější Johana, Renata I Veronika se opět zamilují do nesprávných mužů.